Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy tysiące metrów kwadratowych dachów.
Stawiamy na wysoką jakość wykonywanych prac. Oferujemy także fachowe doradztwo.

Obróbki blacharskie

Ważnym elementem pokrycia dachowego są obróbki blacharskie, które chronią przed przeciekaniem wody.

Wykonywane są z blachy płaskiej, zazwyczaj w kolorze pokrycia dachowego. Obróbki blacharskie montuje się w miejscach, które są w największym stopniu narażone na nieszczelność, czyli w zagłębieniach między połaciami, w koszach, na dolnej krawędzi i na szczycie dachu, ale także wokół kominów, okien dachowych oraz wywietrzników.

Aby dostosować się do różnorodnych elewacji, typu zabudowy i przede wszystkim specyfiki dachu oferujemy Państwu szeroki wybór kształtów, kolorów i materiałów naszych obróbek. Możliwe tworzywa do wyrobu obróbek to: blacha powlekana (kolorowa), blacha ocynkowana, alucynk, miedź oraz aluminium.

Wykonujemy obróbki blacharskie standardowe (długość: 500 - 6400 mm; grubość: 0,45 - 1,25 mm) takie jak:

  • kalenice baryłkowe, kalenice proste, kalenice stożkowe,
  • obróbki przyścienne,
  • wiatrownice,
  • bariery śniegowe,
  • pasy nadrynnowe i podrynnowe.

Na zamówienie Klienta wykonujemy wszystkie obróbki blacharskie - również nietypowe i przemysłowe, zgodnie z wymaganiami Klienta.

Akcesoria blacharskie

Obróbki blacharskie Akcesoria i uszczelnienia Technika montażu

Typowe obróbki blacharskie

Gąsior blachodachówki

Gąsior trapezowy duży z 33 cm

Gąsior trapezowy mały z 25 cm

Rynna koszowa z 50 cm

Wiatrownica z 25 cm

Wiatrownica górna z 25 cm

Wiatrownica dwuelementowa

Obróbka przyścienna na blache z 25 cm

Obróbka przyścienna pod blache z 25 cm

Obróbka kominowa górna z 33 cm

Obróbka deski czołowej z 25 cm

Pas nadrynnowy

Parapet

Śniegołap

Akcesoria dachowe i uszczelniające

Kominki wentylacyjne

Kominki wentylacyjne stosowane są do przeprowadzenia i wyprowadzenia przewodów wentylacyjnych ponad dach, do wentylowania pomieszczeń poddasza jak i pomieszczeń kuchennych i sanitarnych. Kolorystyka kominków pozwala na estetyczne dopasowanie go do pokryć dachowych.

Gąsiory

Gąsior dachowy stosowany jest do blach dachówkowych. Gąsiory są rodzajem obróbek dekarskich, które montuje się na szczycie dachu lub na łączeniu arkuszy blach.

Kołnierze uszczelniające

Kołnierze uszczelniające są wykonane z elastomeru EPDM z zatopioną na brzegu taśmą z elastycznego stopu aluminium. Bardzo giętka podstawa dostosowuje się do każdego pokrycia dachowego tworząc trwałe i skuteczne połączenie.

Taśmy kominowe

Samoprzylepna taśma uszczelniająca na bazie profilowanego aluminium z warstwą kleju butylowego na całej powierzchni. Taśma ma uniwersalne zastosowanie przy uszczelnianiu połączeń (lub reperacji) wszelkich instalacji przechodzących przez pokrycia dachowe o prostokątnych kształtach. Tworzy barierę dla wody z opadów atmosferycznych.

Taśmy kalenicowe

Taśma kalenicowa stosowana jest do uszczelniania gąsiorów wentylowanych pokryć dachów skośnych leżących na łatach i kontrłatach. Mocuje się ją na kalenicach oraz narożach, pod gąsiorami, na ułożone już pokrycia. Taśma zapewnia dobre warunki wentylacji połaci i zabezpiecza przed wnikaniem wody, oraz pyłu i kurzu pod pokrycie.

Systemy uszczelnień

Uszczelki odznaczają się wysoką odpornością na warunki zewnętrzne, nie chłoną wody, są odporne na procesy starzenia i spełniają wszystkie wymogi stawiane dla tego produktu. Dzięki unikalnemu systemowi uniwersalnych otworów wentylacyjnych pozwalają na prawidłowe procesy wietrzenia wewnętrznej części pokrycia dachowego.

Lakiery zaprawkowe

Lakiery służą do usuwania ubytków powstałych w trakcie prac montażowych, zadrapań, które są przyczyną powstawania ognisk korozji i mają negatywny wpływ na dalszą eksploatację. Ich kolorystyka odpowiada oferowanym aktualnie, przez producentów i dystrybutorów w Polsce, kolorom blachodachówki według tabeli barw RAL lub oznaczeń indywidualnych. Lakiery posiadają pozytywną ocenę higieniczną Państwowego Zakładu Higieny.

Podkładki uszczelniające

Podkładki uszczelniające stanowią integralną część wkrętów samowiercących. Wykonane z blachy aluminiowej, miedzianej, aluminiowo-cynkowej lub ze stali nierdzewnej są trwale połączone z częścią uszczelniającą wykonaną z elastomeru EPDM. Na życzenie dostarczamy również inne rodzaje podkładek.

Technika montażu

Wkręty do mocowania blachy z blachą na zakładkę

Wkręty do mocowania blachy dachowej z konstrukcją drewnianą

Wkręty do mocowania blach stalowych do lekkich konstrukcji stalowych

Wkręty do mocowania blach stalowych do konstrukcji stalowych

Wkręty do mocowania płyty warstwowej z lekką konstrukcją stalową (do 6mm)

Wkręty do mocowania płyty warstwowej z ciężką konstrukcją stalową (do 12mm)

Wkręty do mocowania elementów blaszanych do konstrukcji drewnianych

Wkręty do mocowania blach stalowych do ciężkich konstrukcji stalowych

Gwoździe dekarskie do mocowania profilowanych blach stalowych

Gwoździe dekarskie do mocowania elementów wykończeniowych

Nasi dostawcy

Blachstal Borga Creaton Ecoterm Euronit Europanels Fakro FCB Florian GAF Gamrat Icopal Jarocin Jopek Okpol Pruszyński Roben Werner