Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy tysiące metrów kwadratowych dachów.
Stawiamy na wysoką jakość wykonywanych prac. Oferujemy także fachowe doradztwo.

Okna dachowe

Okpol Fakro Velux

Okna dachowe Okpol INSYGNO

Zalety produktu

- Wielokomorowe profile PVC w kolorze białym
- Wzmacnianie stalowym kształtownikiem
- Nie wymagają konserwacji
- Przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności
- Superenergooszczędne
- Dwukomorowe
- 2x ciepła ramka międzyszybowa
- Powłoka niskoemisyjna
- Zewnętrzna szyba hartowana
- Powłoka samoczyszcząca

Dostępne wersje

+ Uchylno-przesuwne z PVC
+ Uchylno-przesuwne z drewna
+ Obrotowe z drewna

Okna dachowe Okpol ENEVI

Zalety produktu

- Wielokomorowe profile PVC w kolorze białym
- Wzmacnianie stalowym kształtownikiem
- Nie wymagają konserwacji
- Przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności
- Energooszczędne+
- Jednokomorowe
- Ciepła ramka międzyszybowa
- Powłoka niskoemisyjna
- Zewnętrzna szyba hartowana
- Powłoka samoczyszcząca

Dostępne wersje

+ Uchylno-przesuwne z PVC
+ Uchylno-przesuwne z drewna
+ Obrotowe z PVC
+ Obrotowe z drewna
+ Wyłazowe z drewna i PVC

Okna dachowe Okpol PRIMO

Zalety produktu

- Klejone drewno sosnowe zabezpieczone środkiem impregnującym
- Energooszczędne
- Jednokomorowe
- Aluminiowa ramka międzyszybowa
- Zewnętrzna szyba hartowana
- Powłoka samoczyszcząca

Dostępne wersje

+ Uchylno-przesuwne z drewna
+ Obrotowe z PVC
+ Obrotowe z drewna
+ Wyłazowe z drewna i PVC

Okna dachowe Okpol - Fasadowe / Kolankowe

Zalety produktu

- Wielokomorowe profile PVC
- Wzmacniane stalowym kształtownikiem
- Nie wymagają konserwacji
- Przeznaczone do pomieszczeń ze ścianką kolankową
- Zwiększają powierzchnię przeszklenia
- Kolor stolarki biały (wewnątrz)
- Kolor stolarki RAL 7022 (z zewnątrz)
- Gwarancja na okno 10 lat
- Gwarancja na zewnętrzną powłokę lakierniczą 15 lat

Okna Fakro obrotowe

FTS U2

Okna obrotowe FTS U2 to popularna konstrukcja okien dachowych. Zawias umieszczony w połowie wysokości okna, umożliwia obrót skrzydła i pozostawienie go w pozycji otwartej. Skrzydło można również obracać wokół osi o 180° i zablokować je zasuwką ryglującą, co pozwala na wygodne i bezpieczne mycie zewnętrznej szyby okna. Okna obrotowe obsługiwane są za pomocą klamki z dwustopniowym mikrouchyleniem, umieszczonej w dolnej części skrzydła.

FTS-V U2

Okna obrotowe FTS U2 to popularna konstrukcja okien dachowych. Zawias umieszczony w połowie wysokości okna, umożliwia obrót skrzydła i pozostawienie go w pozycji otwartej. Skrzydło można również obracać wokół osi o 180° i zablokować je zasuwką ryglującą, co pozwala na wygodne i bezpieczne mycie zewnętrznej szyby okna. W oknie FTS-V U2 zastosowano nawiewnik V10, zapewniający napływ powietrza nawet przy szczelnie zamkniętym oknie.

FTP-V U3, FTP-V U5

Okna FTP-V U3 i FTP-V U5 to bogato wyposażone okna obrotowe. Drewno lakierowane jest dwukrotnie, posiada potrójny system uszczelnienia, oraz automatyczny nawiewnik V40P. Nowy nawiewnik V40P zapewnia optymalną ilość powietrza w pomieszczeniu przy szczelnie zamkniętym oknie. W łatwy sposób można do niego dodatkowo zamontować nawiewnik higrosterowany.

FTP-V P2 Secure

Okno obrotowe o podwyższonej odporności na włamanie z szybą antywłamaniową klasy P2A. Okno ma system wzmocnienia konstrukcji okna topSafe, nowy system zabezpieczający przed wymontowaniem szyby antywłamaniowej klasy P2A oraz klamkę z blokadą. Takie okno nie wymaga już dodatkowych zabezpieczeń jak np. dodatkowe zamki, które utrudniają użytkowanie okna.

FTU-V U3

Okno FTU-V U3 jest oknem obrotowym pomalowanym lakierem poliuretanowym w kolorze białym. Specjalnie przygotowane drewno i potrójna warstwa lakieru tworzy trwałą i idealnie gładką powierzchnię profili okna. Okno posiada jednolitą białą powierzchnię bez widocznych na drewnie słoi.

FTP-V U3 Electro, FTU-V U3 Electro

FTP-V U3 Electro to okno obrotowe FTP-V U3 fabrycznie wyposażone w urządzenia umożliwiające jego zdalne otwieranie i zamykanie oraz sterowanie dodatkami za pomocą pilota. Okno posiada czujnik deszczu ZRD, który w czasie pojawienia się opadów automatycznie uruchamia funkcję zamykania otwartego skrzydła. Wszystkie funkcje okna sterowane są za pomocą jednego pilota.

PTP U3, PTP-V U3

Okna aluminiowo-tworzywowe PTP U3 i PTP-V U3 są oknami dachowymi o konstrukcji obrotowej, wykonanymi z wielokomorowych profili PVC w kolorze białym, które wewnątrz wzmocnione są ocynkowanymi rdzeniami stalowymi. Taka konstrukcja zapewnia dużą stabilność całego okna i zapobiega odkształcaniu się profili podczas jego użytkowania.

Okna Fakro uchylno-obrotowe

FPP-V U3 preSelect, FPU-V U3 preSelect

Okna uchylno-obrotowe to nowoczesna, funkcjonalna konstrukcja o wysokiej użyteczności i łatwej obsłudze. FPP-V U3 preSelect to okno uchylno-obrotowe nowej generacji posiadające dwie oddzielone od siebie funkcje otwierania skrzydła: uchylną oraz obrotową. Funkcja uchylna pozwala na pozostawienie skrzydła w dowolnym położeniu w zakresie od 0° do 35° co umożliwia swobodny dostęp do otwartego okna.

PPP-V U3 preSelect

Okno uchylno-obrotowe PPP-V U3 preSelect wykonane jest z aluminium i tworzywa. Konstrukcja okna umożliwia otwieranie skrzydła uchylnie lub obrotowo. Funkcja uchylna pozwala na pozostawienie skrzydła w dowolnym położeniu w zakresie od 0° do 35°. Umożliwia to swobodne podejście do otwartego okna zapewniając nieograniczony widok na zewnątrz. Funkcja obrotowa pozwala na obrót skrzydła o 180°.

FEP L3

Okno panoramiczne FEP L3 - to rodzaj okna dachowego o konstrukcji uchylno-obrotowej. Posiada podwójny system otwierania: uchylny o kąt 40° a po zwolnieniu blokady aż o kąt 68°, obrotowy umożliwiający obrót skrzydła o 180°, służący np. do mycia zewnętrznej części okna. Duży kąt uchylenia skrzydła zapewnia swobodny dostęp oraz widok przez otwarte okno.

Okna Fakro o podwyższonej osi obrotu

FYP-V U3 proSky

Okno FYP-V otwierane jest obrotowo lecz oś obrotu umieszczona jest powyżej połowy wysokości okna, przez co nawet wysoka osoba może podejść do krawędzi okna. Dolna część skrzydła pełni rolę okna klapowego, a górna stanowi dodatkowe doświetlenie. Skrzydło przy obrocie o kąt od 0° do 45° jest podtrzymywane przez innowacyjny mechanizm wspomagający, który pozwala pozostawić otwarte skrzydło w dowolnej pozycji w tym zakresie.

FDY-V U3 Duet proSky

W jednej ościeżnicy okna FDY-V umieszczone są dwa skrzydła. Górne otwierane jest obrotowo, a oś obrotu znajduje się powyżej połowy wysokości okna, dzięki czemu, nawet wysoka osoba może podejść do krawędzi. Skrzydło dolne jest nieotwierane i wyposażone w szybę laminowaną (bezpieczną). Okno FDY-V zastępuje konieczność zespalania okien w pionie, oferując większą powierzchnię doświetlenia.

Okna Fakro do zespoleń

FTP/D L3, FTU/D L3

Okno do zespoleń pionowych montowane jest najczęściej pod standardowym oknem dachowym o dowolnej konstrukcji i stanowi "przedłużenie" okna połaciowego w dół. Okno do zespoleń może być również montowane nad oknem. Takie połączenie umożliwia lepsze doświetlenie pomieszczenia oraz zwiększa pole widzenia.

BDL L3, BDR L3, BVP L3, BXP L3

Okna kolankowe B** L3 przeznaczone są do montażu w ścianie pionowej na poddaszu (kolankowej) stanowiąc dodatkowy element "przedłużający" okno dachowe. Dzięki zastosowaniu tego typu okien poprawiamy doświetlenie pomieszczenia i zwiększamy pole widzenia. Okna kolankowe mogą być połączone z oknami dachowymi o dowolnej konstrukcji.

FAP L3, FBP L3

Nadstawki to okna o kształcie trójkąta FAP L3 lub łuku FBP L3 montowane w zespoleniu nad oknami dachowymi dowolnej konstrukcji. Nadstawki są nieotwierane, ponieważ wytwarzane są ze specjalnego pojedynczego profilu drewnianego. Okna wykonywane są wraz z kołnierzami uczelniającymi do pokryć płaskich (typ S) lub profilowanych (typ Z).

Niestandardowe rozwiązania

Okno kolebkowe

Okno kolebkowe to specjalna konstrukcja okna z wygiętymi w kształcie łuku ościeżnicą, skrzydłem i pakietem szybowym. Również oblachowanie okna jest specjalnie dopasowane do kształtu okna. Okno kolebkowe jest oknem otwieranym obrotowo z klamka zamontowaną w dolnej części skrzydła. Okno kolebkowe to produkt nietypowy, skonstruowany i produkowany pod indywidualne zamówienie klienta.

Okno ze szprosem

Okno FAKRO ze szprosem przeznaczone jest do starych, zabytkowych budynków lub stylizowanych na nie budowli. Jego charakterystyczną cechą jest pionowy szpros na środku szyby oraz oblachowanie okna i kołnierz w kolorze czarnym, zbliżonym do RAL 9005, który dopasowany jest do tradycyjnego budownictwa. Używając okien FAKRO ze szprosem możemy jednocześnie zachować wyjątkowy, zabytkowy charakter budynku z zewnątrz oraz stworzyć komfortowe i nowoczesne wnętrze. Okna ze szprosem posiadają wszystkie zalety okien dachowych FAKRO. Występują w typowych rozmiarach, w wersjach; okna obrotowe ze szprosem, okna uchylno-obrotowe ze szprosem i okno wyłazowe ze szprosem.

Niestandardowe kształty

Okna FAKRO mogą mieć dowolne kształty stosownie do życzeń klienta. Zestaw szybowy składa się z zewnętrznej szyby hartowanej i wewnętrznej hartowanej z powłoką niskoemisyjną, 4H-16-4HT. Tego typu okna występują tylko w wersji nieotwieranej. Dokonując zamówienia okna nietypowego należy podać kąt nachylenia dachu oraz rodzaj jego pokrycia. Należy dostarczyć szkic okna z zaznaczonymi długościami boków oraz z kątami wewnętrznymi nietypowego okna. W zamówieniu należy zaznaczyć również czy okno jest pojedyncze czy też będzie zespalane z innymi oknami.

Niestandardowe oblachowanie

Oblachowanie zewnętrzne okna oraz kołnierz uszczelniający mogą być wykonane nie tylko z blachy aluminiowej, ale także na życzenie klienta z blachy miedzianej CU lub z blachy tytanocynkowej TC.

Okna obrotowe z górnym otwieraniem

Okno dachowe GGL

Okno dachowe GGL z bezpiecznymi szybami laminowanymi w standardzie rekomendowane do sypialni i pokoi dzieci.

Zalety:
+ Podwyższone bezpieczeństwo - klasa antywłamaniowa P2A
+ Wyższa izolacja akustyczna
+ Powłoka łatwozmywalna - łatwe utrzymanie w czystości
+ Dwukrotnie wyższe tłumienie dźwięku deszczu
+ Znaczne zmniejszenie hałasu z zewnątrz

Okno dachowe GGU

Okno dachowe GGU rekomendowane do łazienek.

Zalety:
+ Jedyne na rynku okno drewniane pokrywane poliuretanem
+ Dedykowane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności
+ Trwałość i łatwe utrzymanie w czystości

Okna obrotowe z klamką u dołu

Okno dachowe GZL B

Okno dachowe - obrotowe, z klamką u dołu. Wykonane z klejonego warstwowo drewna sosnowego, dwukrotnie pokrywanego impregnatem i lakierem.

Zalety:
+ Powierzchnia drewna najwyższej jakości zapewniająca wieloletnią trwałość
+ Wysoka odporność na warunki pogodowe dzięki szybie hartowanej
+ Ciągła wentylacja bez zanieczyszczeń dzieki modułowi wentylacyjnemu z filtrem
+ Dostępny szeroki program rolet i dekoracji
+ Dostępne dodatkowe wyposażenie np. produkty izolacyjne, wnęki okienne

Okna klapowo-obrotowe z podwójnym otwieraniem

Okno dachowe GHL

Okno dachowe GHL z bezpiecznymi szybami laminowanymi w standardzie rekomendowane do dachów o małym kącie nachylenia.

Zalety:
+ Możliwość zastosowania jako wyjście ewakuacyjne
+ Wyższa izolacja akustyczna
+ Powłoka łatwozmywalna - łatwe utrzymanie w czystości

Okno dachowe GHU

Wykonane w technologii rdzenia drewnianego pokrytego poliuretanem z idealnie gładką białą powierzchnią.

Zalety:
+ Panoramiczny widok i świeże powietrze
+ Podwójny system otwierania zintegrowany z wydajną klapą wentylacyjną
+ Obsługa za pomocą uchwytu u góry lub klamki do otwierania u dołu
+ Samoczynne zatrzymanie skrzydła przy kątach otwarcia 5, 15 i 30 stopni
+ Całkowita odporność na wilgotność

Okno dachowe GPL

Wykonane z klejonego warstwowo drewna sosnowego, trzykrotnie pokrywanego impregnatem i lakierem.

Zalety:
+ Panoramiczny widok i świeże powietrze
+ Podwójny system otwierania zintegrowany z wydajną klapą wentylacyjną
+ Obsługa za pomocą uchwytu u góry lub klamki do otwierania u dołu
+ Bezstopniowe otwieranie i zatrzymywanie skrzydła
+ Wysoka odporność na warunki pogodowe i bezpieczeństwo dzięki szybie hartowanej od zewnątrz i szybie bezpiecznej klejonej od wewnątrz

Okno dachowe GPU

Wykonane w unikalnej technologii rdzenia drewnianego pokrytego poliuretanem z idealnie gładką białą powierzchnią.

Zalety:
+ Panoramiczny widok i świeże powietrze
+ Podwójny system otwierania zintegrowany z wydajną klapą wentylacyjną
+ Obsługa za pomocą uchwytu u góry lub klamki do otwierania u dołu
+ Bezstopniowe otwieranie i zatrzymywanie skrzydła
+ Całkowita odporność na wilgoć

Okno dachowe GTL

Specjalistyczne okno klapowo obrotowe o maksymalnym kącie otwarcia 70 stopni. Wykonane z klejonego warstwowo drewna sosnowego, trzykrotnie pokrywanego impregnatem i lakierem.

Zalety:
+ Otwieranie klapowe za pomocą klamki u dołu okna z funkcją bezstopniowego uniesienia skrzydła do 45 stopni
+ W sytuacji awaryjnej skrzydło może być uniesione dodatkowym pchnięciem do kąta 70 stopni
+ Swobodne wyjście na dach o rozmiarach 106 x 120 cm (rozmiar S08)
+ Wysoka odporność na warunki pogodowe i bezpieczeństwo dzięki szybie hartowanej od zewnątrz i szybie bezpiecznej klejonej od wewnątrz

Okna dachowe otwierane elektrycznie

Okno dachowe GGL INTEGRA

Zalety:
+ Okna z fabrycznie wbudowanym sterownikiem wielofunkcyjnym, silnikiem, czujnikiem deszczu i pilotem zdalnego sterowania
+ Konstrukcja i parametry technicznie takie jak w przypadku okien GGL/GGU wyposażonych w szybę bezpieczną z powłoką łatwo zmywalną 73
+ Prosty montaż bez konieczności prowadzenia instalacji elektrycznej. Tylko jeden przewód i bezpośrednie podłączenie do sieci o napięciu 220V
+ Sterowanie z dowolnego miejsca w domu dzięki bezprzewodowej technologii radiowej
+ Możliwość instalacji w dowolnym momencie dodatkowych, elektrycznie sterowanych akcesoriów zewnętrznych lub wewnętrznych
+ Okna z elektrycznie sterowaną wentylacją

Okno dachowe GGU INTEGRA

Zalety:
+ Okna z fabrycznie wbudowanym sterownikiem wielofunkcyjnym, silnikiem, czujnikiem deszczu i pilotem zdalnego sterowania
+ Konstrukcja i parametry technicznie takie jak w przypadku okien GGU wyposażonych w szybę bezpieczną z powłoką łatwo zmywalną 73
+ Prosty montaż bez konieczności prowadzenia instalacji elektrycznej. Tylko jeden przewód i bezpośrednie podłączenie do sieci o napięciu 220V
+ Sterowanie z dowolnego miejsca w domu dzięki bezprzewodowej technologii radiowej
+ Możliwość instalacji w dowolnym momencie dodatkowych, elektrycznie sterowanych akcesoriów zewnętrznych lub wewnętrznych
+ Okna z elektrycznie sterowaną wentylacją

Okno dachowe GGL SOLAR

Zalety:
+ Okna z fabrycznie wbudowanym silnikiem zasilanym baterią słoneczną, pilotem zdalnego sterowania i czujnikiem deszczu
+ Instalacja i podłączenie niewymagające prowadzenia przewodów elektrycznych
+ Okna z elektrycznie sterowaną wentylacją
+ Konstrukcja i parametry technicznie takie jak w przypadku okien GGL wyposażonych w szybę bezpieczną z powłoką łatwozmywalną 73
+ W pełni naładowana bateria zapewnia wykonanie 300 cykli zamykania-otwierania

Okno dachowe GGU SOLAR

Zalety:
+ Okna z fabrycznie wbudowanym silnikiem zasilanym baterią słoneczną, pilotem zdalnego sterowania i czujnikiem deszczu
+ Instalacja i podłączenie niewymagające prowadzenia przewodów elektrycznych
+ Okna z elektrycznie sterowaną wentylacją
+ Konstrukcja i parametry technicznie takie jak w przypadku okien GGL wyposażonych w szybę bezpieczną z powłoką łatwozmywalną 73
+ W pełni naładowana bateria zapewnia wykonanie 300 cykli zamykania-otwierania

Nasi dostawcy

Blachstal Borga Creaton Ecoterm Euronit Europanels Fakro FCB Florian GAF Gamrat Icopal Jarocin Jopek Okpol Pruszyński Roben Werner